GRAINGER M36050.210.0001 Retaining Ring for Bores 210mm Bore Diameter | AH7WJA 38DP36
GRAINGER M36050.210.0001 Retaining Ring, Internal, Standard, 5 mm Thk, 216 mm Grv Dia., Steel
Item: AH7WJAModel: M36050.210.0001Cross Ref: 38DP36
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Retaining Ring for Bores
Clearance Dia. 180.2 mm
Clearance Dia. (expanded) 180.2mm
Clearance Dia. Type Compressed
Finish Plain
Fits Groove Dia. 216 mm
Fits Groove Width 5.15 mm
For Bore Diameter 210 mm
For Housing Dia. 210 mm
Free Inside Dia. 222 mm
Free Outside Dia. 222 mm
Free Outside Diameter 222 mm
System Of Measurement Metric
Thickness 5 mm