GRAINGER M36050.105.0001 Retaining Ring For Bores 105Mm, 5PK | AH7WHA 38DP13
GRAINGER M36050.105.0001 Retaining Ring, Internal, Standard, 4 mm Thk, 109 mm Grv Dia., Steel
Item: AH7WHAModel: M36050.105.0001Cross Ref: 38DP13
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Retaining Ring for Bores
Clearance Dia. 85 mm
Clearance Dia. (expanded) 85mm
Clearance Dia. Type Compressed
Finish Plain
Fits Groove Dia. 109 mm
Fits Groove Width 4.15 mm
For Bore Diameter 105 mm
For Housing Dia. 105 mm
Free Inside Dia. 112 mm
Free Outside Dia. 112 mm
Free Outside Diameter 112 mm
System Of Measurement Metric
Thickness 4 mm