GRAINGER M11398.025.0020 Spacer Int/Extension Stud M2.5-0.45 X 20, 100PK | AH7VFV 38DH18
GRAINGER M11398.025.0020 Spacer, M2.5x0.45 Thread Size, Male To Female, 20mm Lg., 5.6mm Thread Lg., Steel
Item: AH7VFVModel: M11398.025.0020Cross Ref: 38DH18
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Spacer
Body Length 20 mm
Body Thread Length 7 mm
Finish Zinc Plated
Hex Width 4 mm
Includes Cap No
Length 20 mm
Material Steel
Overall Length 25.6 mm
Shape Hex
Standoff Material Steel
Standoff Thread Gender Male-Female
Standoff Type Male Female Standoff
System Of Measurement Metric
Temp. Range -58°F to +302°F
Thread Depth 7 mm
Thread Length 5.6 mm