GRAINGER M11398.025.0025 Spacer Int/Extension Stud M2.5-0.45 X 25, 100PK | AH7VFW 38DH19
GRAINGER M11398.025.0025 Spacer, M2.5x0.45 Thread Size, Male To Female, 25mm Lg., 5.6mm Thread Lg., Steel
Item: AH7VFWModel: M11398.025.0025Cross Ref: 38DH19
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Spacer
Body Length 25 mm
Body Thread Length 7 mm
Finish Zinc Plated
Hex Width 4 mm
Includes Cap No
Length 25 mm
Material Steel
Overall Length 30.6 mm
Shape Hex
Standoff Material Steel
Standoff Thread Gender Male-Female
Standoff Type Male Female Standoff
System Of Measurement Metric
Temp. Range -58°F to +302°F
Thread Depth 7 mm
Thread Length 5.6 mm