GRAINGER M04210.200.0150 Structural Bolt Carbon Steel M20 x 2.5, 150mm Length, 25PK | AH7TGJ 38CV62
GRAINGER M04210.200.0150 Structural Bolt, M20x2.5 Thread Size, Steel, 150 mm Lg., Hot Dipped Galv
Item: AH7TGJModel: M04210.200.0150Cross Ref: 38CV62
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Finish Hot Dip Galvanized
Grip Size 117 mm
Hardness Rockwell C32-C39
Head Dia. 32 mm
Head Height 13 mm
Length 150 mm
Material Steel
System Of Measurement Metric
Tensile Strength 145038 psi
Thread Direction Right Hand
Thread Length 33 mm