GRAINGER M04210.200.0060 Structural Bolt Carbon Steel M20 x 2.5, 60mm Length, 25PK | AH7TFV 38CV49
GRAINGER M04210.200.0060 Structural Bolt, M20x2.5 Thread Size, Steel, 60 mm Lg., Hot Dipped Galv, Coarse
Item: AH7TFVModel: M04210.200.0060Cross Ref: 38CV49
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Finish Hot Dip Galvanized
Grip Size 27 mm
Hardness Rockwell C32-C39
Head Dia. 32 mm
Head Height 13 mm
Length 60 mm
Material Steel
System Of Measurement Metric
Tensile Strength 145038 psi
Thread Direction Right Hand
Thread Length 33 mm