Item: CP9DUMModel: HDD-72-7-P-SSCCross Ref: 33RX31
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Chute Material Stainless Steel
Depth 92"
Drum Securing Mechanism Clamp
Dump Angle 45°
Dump Height 72"
Housing Material Stainless Steel, Steel
Load Capacity 750 lbs.
Overall Height 96"
Overall Width 36"
Portable Casters
Power Source Hydraulic
Rotation Angle 135°
Rotation Height 158"
Vertical Lift 158"