Item: CP9DUZModel: HDD-60-7-S-SSCCross Ref: 33RX26
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Chute Material Stainless Steel
Depth 80"
Drum Securing Mechanism Clamp
Dump Angle 45°
Dump Height 60"
Housing Material Stainless Steel, Steel
Load Capacity 750 lbs.
Operating Voltage 115V AC
Overall Height 84"
Overall Width 36"
Portable Stationary
Power Source Hydraulic
Rotation Angle 135°
Rotation Height 137"
Vertical Lift 137"