Item: CP9DUYModel: HDD-36-7-S-SSCCross Ref: 33RX14
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Chute Material Stainless Steel
Depth 62"
Drum Securing Mechanism Clamp
Dump Angle 45°
Dump Height 36"
Housing Material Stainless Steel, Steel
Load Capacity 750 lbs.
Overall Height 60"
Overall Width 36"
Portable Stationary
Power Source Hydraulic
Rotation Angle 135°
Rotation Height 96"
Vertical Lift 96"