GRAINGER G15-60F-24X50 Sheet Stock 24 W 50 Feet Length 0.060 T | AH2WKN 30FZ11
GRAINGER G15-60F-24X50 Sheet Stock 24 W 50 Feet Length 0.060 T
Item: AH2WKNModel: G15-60F-24X50Cross Ref: 30FZ11
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Color White
Impact Strength 3 lbs.
Impact Strength (lbs.) 3 lb.
Length 50 ft.
Length Tolerance -0.5" to +0.5"
Operating Temp. Range -400°F to +500°F
Tensile Strength 1500 psi
Thickness Tolerance -0.006" to +0.006"
Width 24"
Width Tolerance -0.25" to +0.25"