GRAINGER 4F.25X3.5-36 Flat Bar, 0.25 Inch Thickness, 3.5 Inch Width, 304SS | CJ2HVM 782Z12
GRAINGER 4F.25X3.5-36 Flat Bar, 0.25 Inch Thickness, 3.5 Inch Width, 304SS
Item: CJ2HVMModel: 4F.25X3.5-36Cross Ref: 782Z12
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Includes Material Certificate Yes
Length Tolerance -3" to +3"
Mechanical Finish Mill
Overall Length 36"
Overall Width 3 1/2"
Thickness 1/4"
Thickness Tolerance -0.005" to +0.005"
Width Tolerance -0.01" to +0.01"
Yield Strength 30000 psi