GRAINGER 22125R100-C12 Bar Grating Serrated 36 Inch Width x 1.0 Inch Height | AH8EBE 38MH70
GRAINGER 22125R100-C12 Bar Grating Serrated 36 Inch Width x 1.0 Inch Height
Item: AH8EBEModel: 22125R100-C12Cross Ref: 38MH70
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Item Bar Grating
Bar Spacing 4"
Bar Thickness (in.) 0.125"
Bearing Bar Thickness 1/8"
Cross Bar Spacing 4"
For Use Outdoors Yes
Grating Finish Galvanized
Height 1"
Material Carbon Steel
Material Grade A1011
Overall Height 1"
Overall Length 12 ft.
Overall Width 36"
Shape Rectangular Grating
Span 144"
Surface Serrated
Top Surface Serrated
Width 36"