GRAINGER 21188R150-B12 Bar Grating Serrated 24 Inch Width x 1.5 Inch Height | AH8DXV 38MC62
GRAINGER 21188R150-B12 Bar Grating Serrated 24 Inch Width x 1.5 Inch Height
Item: AH8DXVModel: 21188R150-B12Cross Ref: 38MC62
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Item Bar Grating
Bar Spacing 4"
Bar Thickness (in.) 0.188"
Bearing Bar Spacing 1 3/16"
Bearing Bar Thickness 3/16"
Cross Bar Spacing 4"
For Use Outdoors Yes
Grating Finish Plain
Height 1 1/2"
Material Carbon Steel
Material Grade A1011
Overall Height 1 1/2"
Overall Length 12 ft.
Overall Width 24"
Shape Rectangular Grating
Span 144"
Surface Serrated
Top Surface Serrated
Width 24"