GRAINGER 22125R100-B10 Bar Grating Serrated 24 Inch Width 1 Inch Height | AJ2FDY 49N179
GRAINGER 22125R100-B10 Bar Grating Serrated 24 Inch Width 1 Inch Height
Item: AJ2FDYModel: 22125R100-B10Cross Ref: 49N179
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Bar Grating
Bar Spacing 4"
Bar Thickness (in.) 0.125"
Bar Thickness (in.) 1/8"
Bearing Bar Spacing 1 3/16"
Bearing Bar Thickness 1/8"
Cross Bar Spacing 4"
For Use Outdoors Yes
Grating Finish Galvanized
Height 1"
Material Carbon Steel
Material Grade A1011
Overall Height 1"
Overall Length 10 ft.
Overall Width 24"
Shape Rectangular Grating
Span 120"
Surface Serrated
Top Surface Serrated
Width 24"