GOODYEAR ENGINEERED PRODUCTS GTR-48G-14M-37 Falcon Sprocket 48 Teeth 14mm Pitch 37 W | AD2GPJ 3PDY8
GOODYEAR ENGINEERED PRODUCTS GTR-48G-14M-37 Falcon Sprocket 48 Teeth 14mm Pitch 37 W
Item: AD2GPJModel: GTR-48G-14M-37Cross Ref: 3PDY8
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Item Sprocket
Bore Type Bushed
Bushing Required 3020
Material Cast Iron
Number Of Grooves 48
Outside Dia. 211.1 mm
Pitch 14 mm
Pitch Dia. 213.9 mm
Type Falcon
Width 37 mm