GOODYEAR ENGINEERED PRODUCTS GTR-140G-8M-36 Falcon Sprocket 140 Teeth 8mm Pitch 36 W | AD2GMZ 3PDV2
GOODYEAR ENGINEERED PRODUCTS GTR-140G-8M-36 Falcon Sprocket 140 Teeth 8mm Pitch 36 W
Item: AD2GMZModel: GTR-140G-8M-36Cross Ref: 3PDV2
In Stock
Get it by Monday, May 25
5.00% off
Add To Cart
Item Sprocket
Bore Type Bushed
Bushing Required 3020
Material Cast Iron
Number Of Grooves 140
Outside Dia. 355.1 mm
Pitch Dia. 356.5 mm
Width 36 mm