GOODYEAR ENGINEERED PRODUCTS GTR-112G-8M-36 Falcon Sprocket 112 Teeth 8mm Pitch 36 W | AD2GMX 3PDU9
GOODYEAR ENGINEERED PRODUCTS GTR-112G-8M-36 Falcon Sprocket 112 Teeth 8mm Pitch 36 W
Item: AD2GMXModel: GTR-112G-8M-36Cross Ref: 3PDU9
In Stock
Get it by Friday, May 22
5.00% off
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Sprocket
Bore Type Bushed
Bushing Required 3020
Material Cast Iron
Number Of Grooves 112
Outside Dia. 283.8 mm
Pitch Dia. 285.2 mm
Type Falcon
Width 36 mm