GATES T5-75-60M-LLUSNT Synchronous & Timing Belt | BG6AFF
GATES T5-75-60M-LLUSNT Synchronous & Timing Belt
Item: BG6AFFModel: T5-75-60M-LLUSNT
Material Polyurethane
Min. Pulley Dia. 15.91 mm
No. Of Teeth 10
Overall Length 60m
Pitch 5 mm
Reinforced Material Steel
Series 7787 Series
Temp. Range -5°C to +70°C
Tooth Profile T
Type Long Length
Width 75 mm