GATES T5-15-100M-LLUS Synchronous & Timing Belt | BG3HZD
GATES T5-15-100M-LLUS Synchronous & Timing Belt
Item: BG3HZDModel: T5-15-100M-LLUS
7 In Stock
Ships within 2 days via
This product can only be shipped in multiples of 9
Product Specifications:
Item Belt
Color White
Material Polyurethane
Min. Pulley Dia. 15.91 mm
No. Of Teeth 10
Overall Length 100m
Pitch 5 mm
Reinforced Material Steel
Series 7787 Series
Temp. Range -5°C to +70°C
Tooth Profile T
Type Long Length
Width 15 mm