STARRETT 54287 Flat Stock, 3/32 Inch Thickness x 4 Inch Width x 36 Inch Length
Get it by Thursday, May 21
€218.99 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Flat Stock |
| Length (in) | 36" |
| Material | O-1 |
| Product Datasheet | starrett-59154.pdf |
| Size Tolerance | Standard |
| Thickness (in) | 3/32" |
| Width (in) | 4" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.72 |
| Ship height (cm) | 0.24 |
| Ship length (cm) | 91.44 |
| Ship width (cm) | 10.16 |
| Country of Origin | DE |
Documentation:
Explore More
- KEYSHAFT
- Gage Blocks/Clamps Surveillance Masters
- Cable Bit Accessories
- Retaining Washers
- Atomizing Spray Nozzles
- Bus Plugs
- REVCOR Replacement Propellers
- FABENCO XL Series Extended Coverage Self-Closing Safety Gates
- SUGATSUNE Wire Pull Handles
- AKRO-MILS Card Stock Holders
- AEROQUIP Hose Couplings
- NIBCO Medium Automatic Cartridges With FKM Seals
- BALDWIN ESTATE Contemporary Knobs And Square Roses
- MERSEN FERRAZ Cover Shields
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
STARRETT 54287 Flat Stock, 3/32 Inch Thickness x 4 Inch Width x 36 Inch Length
€218.99 /unit







