GATES 5/5VP1400 Banded V-Belt, 5 Strand, 140 Inch Outside Length
140"
Product Specifications:
| Item | V-Belt |
| Banded Belt | Yes |
| Color | Brown |
| Core Cord | Aramid |
| Material | Polychloroprene |
| Number Of Ribs | 5 |
| Teeth Location - Timing Belts | Single Sided |
Product Variants
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 8/5V1250 | - | 0.598" | 5 63/125" | - | -30°F to +180°F | 40° | - | €1,112.99 | RFQ
Explore Products
- GLARO W-2042BV-BV-W Stationary Recycling Container Various Brown
- WOODHEAD 1301530063 15052-25M GFCI Portable Cord, Inline, Manual Reset, 15A, 120V, 7.62m