GATES 2/8VP4500 Banded V-Belt, 2 Strand, 450 Inch Length, 0.968 Inch Thickness
450"
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | V-Belt |
| Banded Belt | Yes |
| Color | Brown |
| Core Cord | Aramid |
| Material | Polychloroprene |
| Number Of Ribs | 2 |
| Teeth Location - Timing Belts | Single Sided |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 15.8 |
| Ship height (cm) | 2.54 |
| Ship length (cm) | 2.54 |
| Ship width (cm) | 2.54 |
Explore Products
- VERMONT GAGE 912113300 Pin Gage, Class ZZ, Go, BG, 13.30 mm Size
- SQUARE D NQN2CU Neutral Bar 225 A