GATES 1150-5MGT-25 Round Tooth Timing Belt, 3mm Pitch, 668 Teeth | BG6TRW
GATES 1150-5MGT-25 Round Tooth Timing Belt, 3mm Pitch, 668 Teeth
Item: BG6TRWModel: 1150-5MGT-25
7 In Stock
Ships within 2 days via
This product can only be shipped in multiples of 3
Belt Back Side Smooth
Belt Height 0.15"
No. Of Teeth 230
Pitch 5 mm
Tooth Profile GT
Width 0.98" , 25 mm