GATES 1150-5MGT-15 Round Tooth Timing Belt, 3mm Pitch, 668 Teeth | BG3JFJ
GATES 1150-5MGT-15 Round Tooth Timing Belt, 3mm Pitch, 668 Teeth
Item: BG3JFJModel: 1150-5MGT-15
7 In Stock
Ships within 2 days via
This product can only be shipped in multiples of 5
Belt Back Side Smooth
Belt Height 0.15"
No. Of Teeth 230
Pitch 5 mm
Pitch - Timing Belts 5 mm
Pitch Length 45 7/25"
Pitch Length - Timing Belts 1150 mm
Tooth Profile GT
Top Width 15 mm
Width 0.59" , 15 mm