FABORY M55700.025.0016 Cotter Pin, A4 Grade, 2.5mm Pin Dia., 10PK | CG8JPC 41KV17
FABORY M55700.025.0016 Cotter Pin, 16 mm Lg., SS, 2.5 mm Pin Dia., Gr. A4, Extended Prong
Item: CG8JPCModel: M55700.025.0016Cross Ref: 41KV17
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Grade Grade A4
Length 16 mm
Material Stainless Steel
Material Grade/class 316
Pin Dia. 2.5 mm
Product Type Cotter Pin
Shank Length 17.6 mm