FABORY M55700.010.0010 Cotter Pin, A4 Grade, 1mm Pin Dia., 25PK | CG8JNF 41KU96
FABORY M55700.010.0010 Cotter Pin, 10 mm Lg., SS, 1 mm Pin Dia., Gr. A4, Extended Prong, Plain
Item: CG8JNFModel: M55700.010.0010Cross Ref: 41KU96
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Cotter Pin
Finish Plain
Grade Grade A4
Length 10 mm
Material Stainless Steel
Material Grade/class 316
Pin Dia. 1 mm
Pin Style Extended Prong
Pin Type Extended Prong
Product Type Cotter Pin
Shank Length 11 mm