FABORY M51700.080.0100 Cotter Pin, A2 Grade, 8mm Pin Dia., 5PK | CG8JEG 41KT63
FABORY M51700.080.0100 Cotter Pin, 100 mm Lg., SS, 8 mm Pin Dia., Gr. A2, Extended Prong, Plain
Item: CG8JEGModel: M51700.080.0100Cross Ref: 41KT63
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Finish Plain
Fits Minimum Shaft Diameter 8.79 mm
Grade Grade A2
Length 100 mm
Material Stainless Steel
Material Grade/class 18-8
Pin Dia. 8 mm
Product Type Cotter Pin
Shank Length 110 mm