FABORY M51700.080.0050 Cotter Pin, A2 Grade, 8mm Pin Dia., 5PK | CG8JED 41KT60
FABORY M51700.080.0050 Cotter Pin, 50 mm Lg., SS, 8 mm Pin Dia., Gr. A2, Extended Prong
Item: CG8JEDModel: M51700.080.0050Cross Ref: 41KT60
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Finish Plain
Grade Grade A2
Length 50 mm
Material Stainless Steel
Material Grade/class 18-8
Pin Dia. 8 mm
Product Type Cotter Pin
Shank Length 55 mm