FABORY M51700.040.0040 Cotter Pin, A2 Grade, 4mm Pin Dia., 10PK | CG8JDE 41KT38
FABORY M51700.040.0040 Cotter Pin, 40 mm Lg., SS, 4 mm Pin Dia., Gr. A2, Extended Prong, Plain
Item: CG8JDEModel: M51700.040.0040Cross Ref: 41KT38
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Cotter Pin
Finish Plain
Grade Grade A2
Length 40 mm
Material Stainless Steel
Material Grade/class 18-8
Pin Dia. 4 mm
Pin Style Extended Prong
Pin Type Extended Prong
Product Type Cotter Pin
Shank Length 44 mm