FABORY M51700.032.0040 Cotter Pin, A2 Grade, 3.2mm Pin Dia., 10PK | CG8JCW 41KT30
FABORY M51700.032.0040 Cotter Pin, 40 mm Lg., SS, 3.2 mm Pin Dia., Gr. A2, Extended Prong
Item: CG8JCWModel: M51700.032.0040Cross Ref: 41KT30
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Cotter Pin
Finish Plain
Fits Minimum Shaft Diameter 3.99 mm
Length 40 mm
Material Stainless Steel
Material Grade/class 18-8
Pin Dia. 3.2 mm
Pin Style Extended Prong
Pin Type Extended Prong
Product Type Cotter Pin
Shank Length 44 mm