FABORY M51580.140.0100 Dowel Pin, 14mm Nominal Dia., A1 Grade, 14.0mm Pin Dia. | CG8JAX 41KR84
FABORY M51580.140.0100 Dowel Pin, Std Dowel, 100 mm Lg., 14 mm Pin Dia., Gr. A1, SS, Plain
Item: CG8JAXModel: M51580.140.0100Cross Ref: 41KR84
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Dimensional Standards Din 7
Display Qty 1
Finish Plain
Grade Grade A1
Length 100 mm
Material Stainless Steel
Material Grade/class Grade A1
Pin Dia. 14 mm
Pin Type Press Fit
Shank Length 100 mm