FABORY M51580.030.0020 Dowel Pin, 3mm Nominal Dia., A1 Grade, 3.0mm Pin Dia., 10PK | CG8HWB 41KP72
FABORY M51580.030.0020 Dowel Pin, Std Dowel, 20 mm Lg., 3 mm Pin Dia., Gr. A1, SS, Plain
Item: CG8HWBModel: M51580.030.0020Cross Ref: 41KP72
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Dimensional Standards Din 7
Display Qty 10
Finish Plain
Grade Grade A1
Length 20 mm
Material Stainless Steel
Material Grade/class Grade A1
Pin Dia. 3 mm
Pin Type Press Fit
Shank Length 20 mm