FABORY M51560.050.0040 Taper Pin, 5 X 40mm Size, A1 Grade, 10PK | CG8HTE 41KP06
FABORY M51560.050.0040 Taper Pin, Std, 5 mm Small End Dia., 40 mm Lg., SS, Gr. A1, Plain
Item: CG8HTEModel: M51560.050.0040Cross Ref: 41KP06
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Taper Pin
Finish Plain
Grade Grade A1
Large End Diameter 5.8 mm
Length 40 mm
Material Stainless Steel
Material Grade/class Grade A1
Pin Size Metric
Pin Type Standard
Product Type Taper Pin
Shank Length 40 mm
Small End Dia. 5 mm