FABORY M51260.100.0010 Set Screw, A2 Stainless Steel, M10 X 1.50mm Thread Size,mm (Metric) Type, 10PK | CG8HAQ 53GG50
FABORY M51260.100.0010 Set Screw, M10x1.5 Thread Size, Plain, 10 mm Lg., 5 mm Drive Size, Cup
Item: CG8HAQModel: M51260.100.0010Cross Ref: 53GG50
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Set Screw
Dimensional Standards Din 916
Display Qty 10
Drive Size 5 mm
Drive Type Socket
Finish Plain
Grade Grade A2
Hardness Rockwell B96-C33
Head Type Headless
Length 10 mm
Material Stainless Steel
Material Grade/class 18-8
Overall Length 10 mm
Point Dia. 6 mm
Point Material Stainless Steel
Point Type Cup
Thread Fit 3A