FABORY M39710.050.0016 Grooved Taper Pin, 5mm Pin Dia., 50PK | CG8GBC 41KH96
FABORY M39710.050.0016 Taper Pin, Free Cutting Steel, Plain, 16 mm Lg., 5 mm Pin Dia., Type A
Item: CG8GBCModel: M39710.050.0016Cross Ref: 41KH96
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Finish Plain
Large End Diameter 5.29 mm
Length 16 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Pin Dia. 5 mm
Pin Type Type A
Product Type Grooved Pin
Shank Length 16 mm
Small End Diameter 5 mm