FABORY M39080.040.0028 Dowel Pin, 4mm Nominal Dia., 4.0mm Pin Dia., 100PK | CG8FEN 54FP11
FABORY M39080.040.0028 Dowel Pin, General, 28 mm Lg., 4 mm Pin Dia., Rockwell C58-C62, Steel, Plain
Item: CG8FENModel: M39080.040.0028Cross Ref: 54FP11
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Dowel Pin
Display Qty 100
Finish Plain
Hardness Rockwell C58-C62
Length 28 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Pin Dia. 4 mm
Pin Type Press Fit
Shank Length 28 mm