FABORY M39080.040.0020 Dowel Pin, 4mm Nominal Dia., 4.0mm Pin Dia., 100PK | CG8FEL 54FP09
FABORY M39080.040.0020 Dowel Pin, General, 20 mm Lg., 4 mm Pin Dia., Rockwell C58-C62, Steel, Plain
Item: CG8FELModel: M39080.040.0020Cross Ref: 54FP09
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Dowel Pin
Display Qty 100
Finish Plain
Hardness Rockwell C58-C62
Length 20 mm
Material Steel
Material Grade/class Ungraded
Pin Dia. 4 mm
Pin Type Press Fit
Shank Length 20 mm