ERICKSON SS32DL25250M End Mill Holder, Dl25 Taper Size, 24.00 mm Bore Dia, 250.00 mm Projection | CP4NDP 302YJ6
ERICKSON SS32DL25250M End Mill Holder, Dl25 Taper Size, 24.00 mm Bore Dia, 250.00 mm Projection
Item: CP4NDPModel: SS32DL25250MCross Ref: 302YJ6
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item End Mill Holder
Bore Dia. 24 mm
Coolant Fed Coolant Through
Cutting Direction Neutral
Dimension Type Metric
End Single End
Measurement System Metric
Nose Dia. 24 mm
Overall Length 250 mm
Projection 250 mm