ERICKSON HSK100ADL32075M End Mill Holder, Hsk100A Taper Size, 31.00 mm Bore Dia, 75.00 mm Projection | CP4NKG 302ZH9
ERICKSON HSK100ADL32075M End Mill Holder, Hsk100A Taper Size, 31.00 mm Bore Dia, 75.00 mm Projection
Item: CP4NKGModel: HSK100ADL32075MCross Ref: 302ZH9
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item End Mill Holder
Bore Dia. 31 mm
Coolant Fed Coolant Through
Cutting Direction Neutral
Dimension Type Metric
End Single End
End Type Single End
Measurement System Metric
Nose Dia. 31 mm
Overall Length 124.9 mm
Projection 75 mm