ERICKSON CV40ZBSFTT12M256 End Mill Holder, Cv40 Taper Size, 12.00 mm Bore Dia, 65.00 mm Projection | CP4MVT 302XT8
ERICKSON CV40ZBSFTT12M256 End Mill Holder, Cv40 Taper Size, 12.00 mm Bore Dia, 65.00 mm Projection
Item: CP4MVTModel: CV40ZBSFTT12M256Cross Ref: 302XT8
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item End Mill Holder
Bore Dia. 12 mm
Coolant Fed Coolant Through
Features Suitable For Carbide And Hss Cutting Tools
Measurement System Metric
Nose Dia. 26.5 mm
Overall Length 5.246 mm
Projection 65 mm