EATON XTAR032C21TD010 Reversing Electronic Motor Starter, 32 A, 24-27 Vdc, 2No-2No, C Frame, 45 mm, 6-10 A
Item: BH8VJAModel: XTAR032C21TD010
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Starter
Amps Rating 32A
Coil Voltage 24-27V DC
Contact Configuration 2 NO, 2 NO
Frame C
Frame Size 45 mm
Height 5 4/5"
Length 4.61"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)