EATON GJS725032M Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, Type Gj, 4-Pole, 250A, Line/Load End Caps
Item: BH9VWMModel: GJS725032M
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 250A
Frame JG
Height 5.34"
Interrupt Rating 85 kAIC at 240V AC, 35 kAIC at 480V AC, 40 kAIC at 415V AC, 18 kAIC at 600V AC
Length 3.57"
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 4
Protection Type 100% Protected Neutral Pole
Terminals Line And Load End Caps
Trip Type Electronic LSI
Voltage 600V AC
Width 5.34"