EATON XTAR032C21F5E1P6 Reversing Electronic Motor Starter, 32 A, 230 V 50 Hz, C Frame, 45 mm, 0.33-1.65 A Xtoe
Item: BH8UYQModel: XTAR032C21F5E1P6
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Starter
Amps Rating 32A
Coil Voltage 230V AC
Contact Configuration 2 NO, 2 NO
Frame C
Frame Size 45 mm
Frequency Rating 50 Hz
Height 6.19"