EATON XTAR032C21F5E020 Reversing Electronic Motor Starter, 32 A, 230 V 50 Hz, C Frame, 45 mm, 4-20 A Xtoe
Item: BH8UYTModel: XTAR032C21F5E020
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Starter
Amps Rating 32A
Coil Voltage 230V AC
Contact Configuration 2 NO, 2 NO
Frame C
Frame Size 45 mm
Frequency Rating 50 Hz
Height 6.19"
Length 9 1/4"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)