EATON XTAR032C21CP40 Reversing Electronic Motor Starter, 32 A, 415-480 V, 50/60 Hz, C Frame, 45 mm, 0.24-0.40 A
Item: BH8UVRModel: XTAR032C21CP40
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Starter
Amps Rating 32A
Coil Voltage 415-480V AC
Contact Configuration 2 NO, 2 NO
Frame C
Frame Size 45 mm
Frequency Rating 50/60 Hz
Height 5 4/5"
Length 4.61"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)