EATON XTAR025C21BDP40 Reversing Electronic Motor Starter, 25 A, 200-240 Vdc, 2No-2No, C Frame, 0.24-0.40 A
Item: BH8TTMModel: XTAR025C21BDP40
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Starter
Amps Rating 25A
Coil Voltage 200-240V AC
Contact Configuration 2 NO, 2 NO
Frame C
Frame Size 45 mm
Height 5 4/5"
Length 4.61"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)