EATON XTAR015B21RD5E1P6 Reversing Electronic Motor Starter, 15 A, 12 Vdc, 2No-2No, B Frame, 0.33-1.65 A Xtoe
Item: BH8RLTModel: XTAR015B21RD5E1P6
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Starter
Amps Rating 15A
Coil Voltage 12V DC
Contact Configuration 2 NO, 2 NO
Frame B
Frame Size 45 mm
Height 9.38"
Length 5 3/4"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)