EATON XTAE032C10BD3EP05 IEC Starter | BH8KYY
EATON XTAE032C10BD3EP05 Electronic Motor Starter, 32 A, 200-240 Vdc, 1No, C Frame, 45 mm, 0.1-0.5 A C396
Item: BH8KYYModel: XTAE032C10BD3EP05
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Starter
Amps Rating 32A
Coil Voltage 200-240V AC
Contact Configuration 1 NO
Frame C
Frame Size 45 mm
Height 8"
Length 5 7/8"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)