EATON XTAE025C10TD3E032 Full Voltage Non-Reversing IEC Electronic Motor Starter, 24 VDC | BH8JWY
EATON XTAE025C10TD3E032 Electronic Motor Starter, 25 A, 24-27 Vdc, 1No, C Frame, 45 mm, 6.4-32 A C396
Item: BH8JWYModel: XTAE025C10TD3E032
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Starter
Amps Rating 25A
Coil Voltage 24-27V DC
Contact Configuration 1 NO
Frame C
Frame Size 45 mm
Height 8"
Length 5 7/8"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)