EATON XTAE015B10N006 IEC Starter | BH8FRL
EATON XTAE015B10N006 Non-Reversing Electronic Motor Starter, 15 A, 400 V 50 Hz, 1No, B Frame, 45 mm, 4-6 A
Item: BH8FRLModel: XTAE015B10N006
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Starter
Amps Rating 15A
Coil Voltage 400V AC
Contact Configuration 1 NO
Frame B
Frame Size 45 mm
Frequency Rating 50 Hz
Height 4 16/25"
Length 4.61"
Notes Screw Terminals (6-65A), 5 mm (80-150A), No Lugs (185-2000A)